רפואה סינית בצפון

לא תהיה זו יומרה והפרזה לומר כי ישראל היא אימפריה בתחום הרפואה המשלימה. כמו שנאמר " יש טובות ממנה אך אין טובות כמוה " לאורך השנים יצאו ישראלים רבים לרחבי העולם ועברו הכשרות ממושכות בתחומים שונים כמו : הומיאופתיה, רפואה סינית, פרחי באך וכו… והפכו להיות לא רק מטפלים טובים ומסורים אלא גם ברי סמכא ומובילי דעת קהל בתחומם. עם השנים הגיעו לישראל דיסציפלינות שונות ומתודות מגוונות ואפשרו גם לישראלים ללמוד ענפי רפואה משלימה ולהתמחות בהם.

רפואה סינית היא מן הנפוצות שיש בין ענפי הרפואה המשלימה, רפואה סינית בצפון הארץ, בדרום וכמובן במרכז, היכן שכל טרנד דומיננטי מתבסס ומתפשט. הרפואה הסינית היא עתיקת יומין, קהל מערבי מאד אוהב ומתחבר לגישה הסינית גם משום שהיא מאד עתיקה, גם בגלל שכל תורה או הוויה שמגיעה מן המזרח יש בא איזה מסתורין ואפיל מעולמות מרוחקים ובעיקר בגלל שהיא יעילה. טווח התסמינים שהרפואה הסינית מתיימרת לתת להם מענה הוא בלתי נגמר ובסין העתיקה הרפואה הסינית היא כל מה שהיה. הרפואה המערבית נכנסה לסין רק בעשרות השנים האחרונות בצורה מואצת והפתרונות המסורתיים של הרפואה העתיקה, בהחלט הספיקו על מנת לתת מענה ברמה הציבורית לאורך אלפי שנים של תיעוד התרבות הסינית.

בארץ צברה הרפואה הסינית תאוצה בעשרים השנים האחרונות והוסיפה לעצמה עוד ועוד מטפלים ועוד ועוד תומכים ומטופלים. את החותמת הסופית להתבססותה כענף המוביל מבין ענפי הרפואה המשלימה, קיבלה הרפואה הסינית כאשר החלו להיפתח מספר מכללות מובילות ללימוד והכשרה של מקצועות רפואה משלימה, כשרפואה סינית הייתה מגמה מובילה בכולן. ניתן גם כיום ללמוד רפואה סינית בצפון, במרכז, בירושלים ובדרום.

התופעה המעניינת היא הכניסה המשמעותית של הרפואה הסינית לקופות החולים. כל קופות החולים מפתחות כבר שנים אחדות את תחום הרפואה המשלימה במסגרת סל המוצרים שהן מציעות למבוטחים שלהן. הרפואה הסינית מהווה גם כאן תחום דומיננטי בעיקר בכמה קטגוריות מובילות : טיפול בכאבי גב ושיקום מפציעות ספורט ופציעות גפיים ומפרקים, תמיכה בהרזיה, בעיות שינה ופוריות. התוצאות של המטופלים בתחומים הללו, הפכו את הדיקור וצמחי המרפא הסינים לאופציה כמעט ראשונה עבור חלק מן האנשים וכיום נדמה שאין צורך להציג את המתודה בפני אף מטופל, כולם מכירים ומוקירים את האפשרויות הגלומות בה.

גיל נמיר, מטפל מוסמך ברפואה סינית עתיקה, מהווה מקור ידע של רפואה סינית צפון. גיל מתמחה ביישום טכניקות סיניות מסורתיות והתאמתן למטופל ולבעיה. מתמחה בפוריות  וגניקולוגיה, טיפול בכאב ועוד.

גיל נמיר 052-8011375 מטפל ברפואה סינית, קליניקה בקיבוץ כברי, בקופת חולים לאומית בנהריה ומעלות ובמרכז סחלב בנהרייה.

קידום אתרים אורגני בניית אתרים
Call
Mail