צרו קשר

  ּ

  לבחור בדיקור סיני לכאבי גב

  קופות החולים בישראל מציעות כיסוי לטיפולי דיקור סיני לכאבי גב, לאנשים שהכאבים שלהם אינם קשורים לבעיה בריאותית אחרת או לניתוח. גישת רפואה אלטרנטיבית זו היא חלק מהמאמץ של משרד הבריאות להילחם בהסתמכות יתר על אופיואידים ולמנוע שימוש בפרוצדורות פולשניות.

  גיל נמיר, מטפל מוסמך ברפואה סינית עתיקה וחבר באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי, עם ניסיון עשיר בתחום, מבצע במרפאה שלו בצפון, טיפולי דיקור סיני לכאבי גב, ובמהלך השנים, הוא סייע למטופלים רבים להשתחרר מהכאבים וליהנות מאיכות חיים משופרת.

  ההשקפה המזרחית של דיקור סיני לכאבי גב

  דיקור סיני משמש לטיפול במחלות שונות, ומתוארך אלפי שנים ברפואה הסינית המסורתית. הטיפול מבוסס על האמונה שהאנרגיה בגוף זורמת לאורך מסלולים שנקראים מרידיאנים. חסימות לזרימה זו גורמות למחלות, בעוד שהחדרת מחטים דקות לגוף בנקודות ספציפיות לאורך המסלולים האלו, משחררת את החסימה ומחזירה את האיזון ואת זרימת האנרגיה של הגוף.

  הרפואה המערבית מסבירה את מאפייני דיקור סיני לכאבי גב כממריץ למערכת העצבים, שמאותת לגוף לשחרר אנדורפינים, אופיואידים, נוירוטרנסמיטורים ונוירו הורמונים, שמסייעים לשקם את הבריאות הפיזית והרגשית. כאשר הגוף חווה כאב כרוני, מערכת העצבים המרכזית הופכת לרגישה, ולעתים מגיבה לגירויים שכבר אינם שם. דיקור סיני משנה את המצב.

  מתי מומלץ לעבור טיפול דיקור סיני לכאבי גב?

  ברוב המקרים, כשמצבים רפואיים אינם משתפרים, וכשכאבי הגב נמשכים במשך שלושה חודשים בערך, מומלץ לעבור טיפול דיקור סיני לכאבי גב.

  גם רופאים ברפואה הקונבנציונלית מפנים היום מטופלים למטפלים ברפואה הסינית, במקום לרשום משככי כאבים חזקים או להפנות אותם לניתוחים ארוכים ומורכבים.

  למה ניתן לצפות מטיפול בדיקור?

  לאחר שמטפל מעריך את כאבי הגב הכרוניים ומתעד היסטוריה בריאותית קצרה והרגלי חיים, הוא קובע את המספר והמיקום הטובים ביותר של המחטים לשימוש בהליך דיקור סיני לכאבי גב. המטופל מתבקש לשכב בתנוחה נוחה בזמן שהמחטים הדקות מוחדרות לעור.

  רוב המטופלים במרפאה של גיל נמיר, מומחה ברפואה הסינית עם ניסיון של שנים בטיפולי דיקור למצבים בריאותיים ונפשיים, מדווחים שכל ההליך, שנמשך כחצי שעה, מקנה להם רגיעה והקלה מהכאבים, מה שמוביל אותם לשוב לקבלת טיפולים נוספים למצבים בריאותיים פיזיים ורגשיים אחרים.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ